خالده تحسين

khalida%20tahsen.JPG


خالده تحسين متولد سال ۱۳۴۹ خورشيدي است و از دانشكده ادبيات دانشگاه كابل گواهينامه ليسانس دارد. او از سالهاي پسين سرايش شعر را از غزلسرايي آغاز كرد و اكنون نمونه هاي خوب نيمايي و سپيد نيز دارد. او همسر محب بارش آموزگار دانشکده ادبيات دانشگاه کابل و اکنون مدير مسوول مجله وزين سپيده كه خود شاعر تواناييست، ميباشد و اكنون در كابل زنده گي ميكنند. قرار آخرين اطلاع در همين اواخر نخستين مجموعه شعري خالده تحسين زير نام « ابر کوچک غزل » به نشر رسيده است .

ابر کوچک غزل

مرا ببخش الا يار چون غمی دارم
مرا ببخش اگر از گذشته بيزارم
مرا ببخش اگر درد ميکَشی از من
مرا ببخش که من عقده زار بی بارم
خدای من به کجا ها روم ز غصه و درد
شکست عالم چينی نمای پندارم
نمی شود که ترا در دلم نهان سازم
تو در صدای منی من صدای بازارم
من آسمان نيم ابر کوچک غزلم
ترا به ملک عجيب قصيده ميبارم
ترا به اوج غزل های خود به اوج غمم
ترا به سينه ء هر واژه واژه ميکارم

/ 16 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ghazale

باز هم سلام ٬به اين همسايهء عزيز و دارای روح لطيفی مانند شاعران(گرچه نميدانم!شايد شاعريد)من هر چه اين صفحه رو ميبينم نمی تونم نوشتهء جديدتونو ببينم.!!!!! با آرزوی سلامتي٬استقلال و امنيت برای ملت افغان.

فرید خروش

محترم آذریان سلام! عکس حسین حیدر بیگی را به آدرس ایمیل تان روان کردم. موفق باشید.

youssef

مهرنوش مزارعي اسم ناآشنايي براي داستان نويسان و خوانندگان جدي ادبيات نيست. اگرچه او و همسرش خسرو دوامي ساكن لوس آنجلس هستند ولي گويي اينجا هستند. بگذريم از اين حرفها. متن گپ امشب من را با او بي هيچ كم و كاستي مي خوانيد:

زبان دراز

درود برآتش! تشكر از رهنمايي ات درمورد عكس با همه بيسوادي و كند ذهني ام از سايت آن دوست استفاده كردم نتيجه اشرا هم ببينيد! دستت را مي فشارم

eagles

سلام دوست عزيز من امروز اتفاقی وبلاگ شما رو ديدم و خيلی برايم جالبه. برايت آرزوی موفقيت ميکنم. ابراهيمی

مشاهیر

سلامی دوباره دوست عزيز من در اين وبلاگم درباره زندگی نامه شعرا و دانشمندان مينويسم و که جديداْ اين رو ساختم و قصد دارم درباره زندگی دانشمندان و علماء بنويسم. از شما خواهشی داشتم که اگر ممکنه زندگی نامه شاعران و دانشمندان افغان که در وبلاگت نموشتی برايم بفرست تا در اين وبلاگ به اسم خودتون چاپ بشه. تا هر کسی که به اين وبلاگ سر ميزنه اين مطالب رو بخونه. اگر هم مکننه برام يک ايميل بفرست و آدرس لوگو وبلاگت رو برام بفرست تا در وبلاگم بذارم. با تشکر فراوان ابراهيمی

youssef

با خسرو دوامي، نويسنده ساكن لوس آنجلس، شايد كمتر از دو ماه پيش مفصل براي سايت سخن گفتگو كرده ام ، اما احساس كردم كه آن گفتگو ناگفته هايي هم دارد كه بايد باز شود. اميدوارم كه در اين گپ اين اتفاق افتاده باشد. بخوانيد شما:

فيض ساويز

سلام ! اگر لطف نموده آدرس جديد وبلاگمرا در لينك موجوده صفحه تان درج (به جاي URL سابقه اش) نمائيد. شاد و موفق باشيد

youssef

مصطفي مستور را با زور مي شود در تقسيم بندي هاي ادبي جز نسل جديد ( هم سن و سال هاي من) جا داد، با اين حال بي توجه به اين موضوع با او گپ زده ام. كتابش برنده كتاب سال اهل قلم شد. وبلاگي هم داشت كه بعد از كلي كلنجار آن را بسته. بهتر . خيالش راحت شد. بگذريم . گپ من رو با او بخوانيد:

youssefalikhani

بعد از سال ها جرات كرده ام و قصد دارم كه يازده داستان كوتاهم را با عنوان سمك هاي سياهكوه ميلك به چاپ برسونم. سه تا از اين داستان ها را در سايت سخن مي توانيد بخوانيد: